Veľké pokroky v neurochirurgii

Prednáška pre poslucháčov UTV.

Mikrochirurgická technika. Neuronavigácia. Neurostimulácia. ALA. Totálna artroplastika krčnej chrbtice. Implantáty s integrovanou krčnou dlahou. ACIF klietka + dlaha. Degeneratívna stenóza krčnej chrbtice. Degeneratívne ochorenie lumbálnej chrbtice. Repozícia spondylolistézy. Vertebroplastika. Transpedikulárna stabilizácia pri úrazoch chrbtice. 360 st. stabilizácia a spondylodéza. Poranenia subaxiálnej krčnej chrbtice. Cerviko-okcipitálna stabilizácia.

pdf Veľké pokroky v neurochirurgii Stiahnuť - Veľké pokroky v neurochirurgiiOtvoriť v novom okne - Veľké pokroky v neurochirurgii 3.3.2015 5.96 MB ktokoľvek

Kľúčové slová: neurochirurgia, neuronavigácia, neurostimulácia

autor: René Opšenák | pracovisko: Neurochirurgická klinika | publikované: 3.3.2015 | posledné úpravy: 3.3.2015
citácia: Opšenák René: Veľké pokroky v neurochirurgii. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 3.3.2015, posledná aktualizácia 3.3.2015 [cit. 2017-11-19] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=285>. ISSN 1337-7396.