Človek a kovy

Prednáška pre poslucháčov UTV.

Človek a životné prostredie. Základné pojmy. Historicky známa toxicita kovov... Toxické kovy, ich zlúčeniny, rôzne skupenstvá. K spoločnej charakteristike kovov ...Stanovenie kovov v biologic. materiáloch. Prvky kovov, prítomné v tele človeka. Olovo Pb. Chróm Cr. Arzén As. Ortuť Hg. Alumínium Al. Prehľad o účinkoch toxických kovov.

pdf Človek a kovy Stiahnuť - Človek a kovyOtvoriť v novom okne - Človek a kovy 29.11.2016 12.94 MB ktokoľvek

Kľúčové slová: toxické kovy, hliník, olovo, chróm, arzén, ortuť

autor: Janka Buchancová | pracovisko: Univerzita tretieho veku pri JLF UK | publikované: 29.11.2016 | posledné úpravy: 29.11.2016
citácia: Buchancová Janka: Človek a kovy. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 29.11.2016, posledná aktualizácia 29.11.2016 [cit. 2017-11-19] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=277>. ISSN 1337-7396.