Pokroky v chirurgii – diabetická noha

Prednáška pre poslucháčov UTV.

Definícia diabetickej nohy. Ischémia. Femorocrurálne rekonštrukcie. Desobliterácia a. profunda femoris s profundoplatikou. Extraanatomické bypassy. Perkutánna transluminálna angioplastika. Náhle uzávery končatinových artérií (TASC). Možnosti liečby pri akútnej končatinovej ischémii. Súčasný trend revaskularizácie PAOD. Infekcia. Malá amputácia. Veľká amputácia. Adjuvantná liečba.

pdf Pokroky v chirurgii – diabetická noha Stiahnuť - Pokroky v chirurgii – diabetická nohaOtvoriť v novom okne - Pokroky v chirurgii – diabetická noha 13.1.2015 6.25 MB ktokoľvek

Kľúčové slová: diabetická noha, diabetes

autor: Dušan Mištuna | pracovisko: Chirurgická klinika a Transplantačné centrum | publikované: 13.1.2015 | posledné úpravy: 13.1.2015
citácia: Mištuna Dušan: Pokroky v chirurgii – diabetická noha. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 13.1.2015, posledná aktualizácia 13.1.2015 [cit. 2017-11-19] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=272>. ISSN 1337-7396.