Faktory ovplyvňujúce účinky liečiv

Prednáška venovaná rôznym faktorom, ktoré ovplyvňujú účinky liečiv. Dávky, spôsoby podania liečiv, vnútorné faktory (Vek, Pohlavie, Patologický stav pacienta, Genetické faktory, Typ vyššej nervovej činnosti, Iné), vonkajšie faktory (Potrava, Lieková forma, Alkohol, Fajčenie, Faktory životného prostredia, Ionizujúce žiarenie). Druhá časť je venovaná špecifikám podávanie liekov v gravidite a počas laktácie.

pdf Faktory ovplyvňujúce účinky liečiv Stiahnuť - Faktory ovplyvňujúce účinky liečivOtvoriť v novom okne - Faktory ovplyvňujúce účinky liečiv 7.10.2014 1.16 MB ktokoľvek

Kľúčové slová: factors, drug effects, adverse effects, gravidity, lactation, pharmacology

autor: Juraj Mokrý | pracovisko: Ústav farmakológie | publikované: 7.10.2014 | posledné úpravy: 7.10.2014
citácia: Mokrý Juraj: Faktory ovplyvňujúce účinky liečiv. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 7.10.2014, posledná aktualizácia 7.10.2014 [cit. 2017-11-19] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=263>. ISSN 1337-7396.