Klimaktérium

Definícia, rozdelenie. Faktory ovplyvňujúce nástup menopauzy. Klimakterický syndróm. Estrogén deficitný syndróm (organický syndróm, metabolický syndróm). Životospráva v klimaktériu. Zmeny v životnom štýle. Výživa ženy v klimaktériu. Pohyb. Hormonálna substitučná liečba. Alternatívne spôsoby liečby.

pdf Klimaktérium Stiahnuť - KlimaktériumOtvoriť v novom okne - Klimaktérium 19.12.2017 1.88 MB ktokoľvek

Kľúčové slová: klimaktérium, menopauza

autor: Eva Urbanová | pracovisko: Ústav pôrodnej asistencie | publikované: 19.12.2017 | posledné úpravy: 19.12.2017
citácia: Urbanová Eva: Klimaktérium. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 19.12.2017, posledná aktualizácia 19.12.2017 [cit. 2018-01-17] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=260>. ISSN 1337-7396.