Biopsia kože

Vedecká monografia určená pre širokú lekársku verejnosť.

Podľa platnej koncepcie patológie je náplňou odboru okrem diagnostickej činnosti a odbornej výchovy aj odborná kontrola diagnostickej a liečebnej činnosti. Tento fakt podporuje aj výpočet hlavných úloh patológie, kde okrem diagnostickej činnosti v bioptickej a nekroptickej oblasti a vedeckovýchovnej činnosti sa zdôrazňuje aj odborná kontrola. Základným článkom odbornej kontrolnej činnosti patológie je rozbor nálezov získaných pri nekroptickej a bioptickej diagnostike. Tieto rozbory umožňujú hodnotiť mieru diagnostickej a liečebnej úspešnosti. Získané informácie sú významným zdrojom aj na vyhodnotenie celkovej úrovne zdravotníckej starostlivosti.

ISBN 978-80-969952-6-4.

pdf Biopsia kože Stiahnuť - Biopsia kožeOtvoriť v novom okne - Biopsia kože 19.2.2014 1.73 MB ktokoľvek

Kľúčové slová: bioptické spracovanie kože, diferenciálny diagnostika kožných chorôb, eponymá kožných ochorení, psoriáza, radiodermatitída, imunohistochemické vyšetrenia kože

počet používateľov, ktorí už hodnotili: 1
rating
používateľské hodnotenie

autor: Katarína Adamicová | pracovisko: Ústav patologickej anatómie | publikované: 19.2.2014 | posledné úpravy: 19.2.2014
citácia: Adamicová Katarína: Biopsia kože. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 19.2.2014, posledná aktualizácia 19.2.2014 [cit. 2017-09-25] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=253>. ISSN 1337-7396.