Meracie nástroje v gerontologickom ošetrovateľstve

Posudzovanie, ako súčasť diagnostického procesu v ošetrovateľstve, je zamerané na získanie databázy relevantných informácií o pacientovi a jeho problémoch pre výber cielených ošetrovateľských intervencií. Získavanie a interpretácia údajov od pacienta súvisí aj s výberom vhodného meracieho nástroja a s vedomosťami a zručnosťami sestry ho použiť. Výučbová databáza meracích nástrojov je zameraná na posudzovanie a administráciu meracích nástrojov v gerontologickom ošetrovateľstve.

Databáza vytvorená za podpory grantu KEGA č. 054UK-4/2012 (2. Nové technológie, metódy a formy vo výučbe)

pdf Oponentský posudok - doc. Mgr. Elena Gurková, PhD. Stiahnuť - Oponentský posudok - doc. Mgr. Elena Gurková, PhD.Otvoriť v novom okne - Oponentský posudok - doc. Mgr. Elena Gurková, PhD. 29.1.2014 509.52 KB registrovaný používateľ
pdf Oponentský posudok - Mgr. Jana Vadkertiová, MBA Stiahnuť - Oponentský posudok - Mgr. Jana Vadkertiová, MBAOtvoriť v novom okne - Oponentský posudok - Mgr. Jana Vadkertiová, MBA 29.1.2014 461.13 KB registrovaný používateľ
Odkazy:
Odkaz   Dátum Prístupnosť [?] Klinicky citlivé [?] Licencia

Kľúčové slová: gerontologické ošetrovateľstvo, posudzovanie, domény posúdenia, merací nástroj, elektronická databáza

Ohodnoťte
ako prvý tento článok!

autor: Ivana Bóriková, Martina Tomagová, Katarína Žiaková | pracovisko: Ústav ošetrovateľstva | publikované: 21.1.2014 | posledné úpravy: 29.1.2014
citácia: Bóriková Ivana, Martina Tomagová, Katarína Žiaková: Meracie nástroje v gerontologickom ošetrovateľstve. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 21.1.2014, posledná aktualizácia 29.1.2014 [cit. 2017-11-18] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=251>. ISSN 1337-7396.