Liečebné možnosti nádorových ochorení

Prednáška pre poslucháčov UTV.

Cytostatická liečba. Rádioterapia. Chirurgická liečba. Toxicita a nežiadúce účinky cytostatickej liečby. Riešenie hematologickej toxicity. Toxické prejavy kože. Toxické prejavy slizníc. Nevoľnosť a vracanie. Zápcha a hnačka. Kardiotoxicita. Hepatotoxicita. Neurotoxicita. Pľúcna toxicita. Očná toxicita. Iné liečebné možnosti. Dispenzárna starostlivosť. Cytostatiká - chemické karcinogény.

pdf Liečebné možnosti nádorových ochorení Stiahnuť - Liečebné možnosti nádorových ochoreníOtvoriť v novom okne - Liečebné možnosti nádorových ochorení 7.1.2014 222.73 KB ktokoľvek

autor: Zita Belejová | pracovisko: Poliklinické oddelenie klinickej onkológie | publikované: 7.1.2014 | posledné úpravy: 7.1.2014
citácia: Belejová Zita: Liečebné možnosti nádorových ochorení. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 7.1.2014, posledná aktualizácia 7.1.2014 [cit. 2017-09-26] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=245>. ISSN 1337-7396.