Vyšetrovacie metódy v rádiodiagnostike

Prednáška pre poslucháčov UTV zo dňa 22.04.2008.

História. Zobrazovacie diagnostické metódy v rentgenológii. Vyšetrenie klasickým rentgenovým prístrojom. Angiografia. Počítačová tomografia. Počitačová tomografia axiálne scany. Počítačová tomografia rekonštrukcie. Počítačová tomografia perspektíva. Magnetická rezonancia. Osteodenzitometria. Ultrasonografia. Mammografia.

pdf Vyšetrovacie metódy v rádiodiagnostike Stiahnuť - Vyšetrovacie metódy v rádiodiagnostikeOtvoriť v novom okne - Vyšetrovacie metódy v rádiodiagnostike 5.5.2008 1.62 MB ktokoľvek
mp3 Vyšetrovacie metódy v rádiodiagnostike - mp3 Stiahnuť - Vyšetrovacie metódy v rádiodiagnostike - mp3Otvoriť v novom okne - Vyšetrovacie metódy v rádiodiagnostike - mp3 5.5.2008 31.43 MB ktokoľvek
jpg W.C.Roentgen - foto Stiahnuť - W.C.Roentgen - fotoOtvoriť v novom okne - W.C.Roentgen - foto 5.5.2008 6.17 KB ktokoľvek
jpg Prvá rtg snímka ruky Stiahnuť - Prvá rtg snímka rukyOtvoriť v novom okne - Prvá rtg snímka ruky 5.5.2008 46.19 KB ktokoľvek

Kľúčové slová: angiografia, tomografia, magnetická rezonancia, osteodenzitometria, ultrasonografia, mammografia

Ohodnoťte
ako prvý tento článok!

autor: Lubomír Kočner | publikované: 5.5.2008 | posledné úpravy: 1.2.2012
citácia: Kočner Lubomír: Vyšetrovacie metódy v rádiodiagnostike. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 5.5.2008, posledná aktualizácia 1.2.2012 [cit. 2017-09-26] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=22>. ISSN 1337-7396.