Schválené Edičnou komisiou JLF UK

Informácie o 1. autorovi článku z databázy:
prof. MUDr. Juraj Mokrý
mokry(at)jfmed.uniba.sk
Ústav farmakológie
Jesseniova lekárska fakulta Univerzity Komenského
telefón: +421 43 4132535
adresa: Sklabinská 26
03753 Martin

Predložené učebné texty majú za cieľ zrozumiteľnou formou priblížiť študentom všeobecného lekárstva a nelekárskych študijných programov aktuálne poznatky z oblasti antimikrobiánych látok. Autori sú si vedomí, že v tomto rozsahu nebolo možné zachádzať do podrobností. Naopak cieľom bolo prehľadne poukázať na hlavné vlastnosti jednotlivých skupín liekov. Pri štúdiu sa predpokladá súčasné používanie aj iných literárnych a elektronických zdrojov, najmä z oblasti lekárskej biochémie, fyziológie a patologickej fyziológie ako aj mikrobiológie. Každá kapitola má na záver niekoľko kontrolných otázok a úloh, ktorých zvládnutie by malo čitateľovi napomôcť pri "autoevaluácii" dosiahnutých znalostí príslušnej časti. Autori sa zároveň podujali pripraviť aj druhý diel učebných textov venovaných prepojeniu teoretických poznatkov o antimikrobiálnych látkach s vybranými klinickými aplikáciami, jednak prehľadne ako aj na konkrétnych klinických prípadoch. Druhý diel je v štádiu prípravy a jeho vydanie bude nasledovať už čoskoro.

Vybrané kapitoly z klinickej farmakológie: Antimikrobiálne látky I. - farmakológia 3.6.2013 3.25 MB ktokoľvek

Recenzované
informácie