Poruchy spánku, únava, vyhorenie

Prednáška pre poslucháčov UTV.

Spánok - funkcie spánku, nedostatok spánku, fyziológia spánku, fázy spánku. Faktory ovplyvňujúce spánok. Poruchy spánku. Možnosti hodnotenia porúch spánku. Celonočné polysomnografické vyšetrenie. Insomnia. Nočný des. Nočné mory. Somnambulizmus. Pravidlá spánkovej hygieny. Hypnotika.

Únava - definícia, príčiny. Prejavy únavy. Spôsoby boja proti únave.

Syndróm vyhorenia - definícia pojmu. Vyčerpanie. Odcudzenie. Pokles výkonnosti. Diferenciálna diagnostika. Model syndrómu vyhorenia podľa Ch. Maslachovej. Pozitívny protipól vyhorenia. Prevencia Burn-out syndrómu.

pdf Poruchy spánku, únava, vyhorenie Stiahnuť - Poruchy spánku, únava, vyhorenieOtvoriť v novom okne - Poruchy spánku, únava, vyhorenie 6.2.2013 836.48 KB ktokoľvek

Kľúčové slová: spánok, únava, vyhorenie

autor: Igor Ondrejka | pracovisko: Psychiatrická klinika | publikované: 6.2.2013 | posledné úpravy: 8.3.2013
citácia: Ondrejka Igor: Poruchy spánku, únava, vyhorenie. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 6.2.2013, posledná aktualizácia 8.3.2013 [cit. 2017-09-26] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=204>. ISSN 1337-7396.

• aktuálna téma- vynikajúca informácia  (bellova.a@gmail.com, 7.2.2013, 18:28)
    Som študentka UTV , ďakujem za aktuálnu tému a vynikajúce podanie doc. MUDr. I.Ondrejkom, Ph.D. základných informácií nám študentom. Veľa som si odniesla do života.