Onkologická problematika

Prednáška pre poslucháčov UTV.

Nádorové ochorenie. Rozdelenie nádorov. Sarkómy. Rizikové faktory - chemické, fyzikálne, ganetické. Prevencia - primárna, sekundárna, terciárna. Samovyšetrovanie - hlava, krk, koža, trup a končatiny, prsníky. Vyšetrenia pre určenie diagnózy - neinvazívne, invazívne. Cytologická diagnostika. Nádorové markery. Nádorové ochorenie prsníka. Rakovina tela maternice. Nádorové ochorenie pľúc. Nádory tráviaceho traktu. Liečebné modality v onkológii.

pdf Onkologická problematika - prednáška Stiahnuť - Onkologická problematika - prednáškaOtvoriť v novom okne - Onkologická problematika - prednáška 29.11.2012 952.41 KB ktokoľvek

autor: Zita Belejová | pracovisko: Poliklinické oddelenie klinickej onkológie | publikované: 29.11.2012 | posledné úpravy: 29.11.2012
citácia: Belejová Zita: Onkologická problematika. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 29.11.2012, posledná aktualizácia 29.11.2012 [cit. 2017-11-19] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=199>. ISSN 1337-7396.