Poruchy príjmu potravy

Prednáška pre poslucháčov UTV.

Poruchy príjmu potravy - nebezpečenstvo, vymedzenie - mentálna anorexia, mentálna bulímia, nešpecifikované poruchy príjmu potravy, atypické poruchy príjmu potravy v detstve. Mentálna anorexia - definícia, fyzikálne vyšetrenia, diagnostické kritériá. Definovanie mentálnej bulímie. Ďalšie poruchy. Výskyt porúch príjmu potravy. Etiológia. Biologické faktory. Psychologické faktory. Vplyv stresujúcich životných udalostí. Sociálne a kultúrne faktory. Rodinné faktory. Rizikové faktory. Komplikácie. Liečba. Prevencia.

pdf Poruchy príjmu potravy - prednáška Stiahnuť - Poruchy príjmu potravy - prednáškaOtvoriť v novom okne - Poruchy príjmu potravy - prednáška 8.5.2013 3.32 MB ktokoľvek

Kľúčové slová: anorexia, bulímia

autor: Mária Zanovitová | pracovisko: Ústav ošetrovateľstva | publikované: 7.5.2013 | posledné úpravy: 8.5.2013
citácia: Zanovitová Mária: Poruchy príjmu potravy. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 7.5.2013, posledná aktualizácia 8.5.2013 [cit. 2017-11-19] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=185>. ISSN 1337-7396.