Zásady racionálnej (zdravej) výživy

Prednáška pre poslucháčov UTV.

Vzťah výživy a zdravia. Podvýživa. Nadvýživa. Základné živiny - bielkoviny, tuky, sacharidy. minerálne látky a vitamíny. Makroelementy. Mikroelementy. Energická a biologická hodnota stravy. Výživa v prevencii civilizačných ochorení. Potravinová pyramída zdravej výživy. Zásady racionálnej (zdravej) výživy. Kľúčové oblasti pre vzťah výživy a zdravia.

pdf Zásady racionálnej výživy - prednáška Stiahnuť - Zásady racionálnej výživy - prednáškaOtvoriť v novom okne - Zásady racionálnej výživy - prednáška 23.2.2012 13.49 MB ktokoľvek

Kľúčové slová: výživa, zdravie

autor: Magdaléna Szárazová | pracovisko: Ústav verejného zdravotníctva | publikované: 23.2.2012 | posledné úpravy: 23.2.2012
citácia: Szárazová Magdaléna: Zásady racionálnej (zdravej) výživy. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 23.2.2012, posledná aktualizácia 23.2.2012 [cit. 2017-11-18] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=179>. ISSN 1337-7396.