Prednáška pre poslucháčov UTV.

Všeobecné princípy komunitej starostlivosti. Cieľ komunitnej ošetrovateľskej starostlivosti. Inštitucionálna starostlivosť - zdravotnícke zariadenia. Dom ošetrovateľskej starostlivosti. Sociálne služby. Forma sociálnej služby. Inštitucionálna starostlivosť – sociálne zariadenia. Ďalšie sociálne služby. Peňažné prostriedky. Humanitárne združenia a organizácie nápomocné seniorom. Domáca ošetrovateľská starostlivosť. Agentúry domácej ošetrovateľskej starostlivosti.  Dokumentácia v ADOS. Výkony uskutočňované sestrami ADOS. Profesijné združenia sestier ADOS. Personálne zabezpečenie ADOS. Formy domácej ošetrovateľskej starostlivosti. Faktory ovplyvňujúce rozvoj DOS.

Kľúčové slová: senior, komunitné ošetrovateľstvo, inštitucionálna starostlivosť

autor: Mária Tabaková | pracovisko: Ústav ošetrovateľstva | publikované: 18.1.2012 | posledné úpravy: 1.2.2012
citácia: Tabaková Mária: Komunitná ošetrovateľská starostlivosť. Možnosti inštitucionálnej starostlivosti.. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 18.1.2012, posledná aktualizácia 1.2.2012 [cit. 2017-09-24] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=174>. ISSN 1337-7396.