Zubné lekárstvo

Prednáška pre poslucháčov UTV.

Rozdelenie odboru. Vyšetrenie pacienta. Intraorálne vyšetrenie. RTG Vyšetrenie. Zubný kaz. Prevencia vzniku zubného kazu.  Liečba. Komplikácie zubného kazu. Okoločeľustné zápaly. Osteomyelitída. Dentálna fokálna infekcia. Parodontológia. Gigivitída. Parodontitída. Terapia. Ochorenie slizníc ústnej dutiny. Onkológia oro-maxilofaciálnej oblasti. Komplikácie onkologickej liečby. Protetika. Traumatológia.

pdf Zubné lekárstvo Stiahnuť - Zubné lekárstvoOtvoriť v novom okne - Zubné lekárstvo 14.10.2011 6.02 MB ktokoľvek

Kľúčové slová: zubné lekárstvo, zubný kaz, osteomyelitída, parodontológia, gigivitída, parodontitída

autor: Mária Janíčková | pracovisko: Klinika stomatológie a maxilofaciálnej chirurgie | publikované: 14.10.2011 | posledné úpravy: 1.2.2012
citácia: Janíčková Mária: Zubné lekárstvo. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 14.10.2011, posledná aktualizácia 1.2.2012 [cit. 2017-11-18] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=166>. ISSN 1337-7396.

• ?  (jurkemik.jan@gmail.com, 18.7.2016, 14:21)
    mal by som dotaz