Fytoterapia z pohľadu súčasnej doby

Prednáška pre poslucháčov UTV.

História. Čo a kedy zbierame. Zásady zberu liečivých rastlín. Sušenie a skladovanie liečivých rastlín. Obsahové látky v liečivých rastlinách I. - karatenoidy, fytosteroly, alkaloidy, bielkoviny, celulóza, silice, II. - triesloviny, flavonoidy, bioflavonoidy, III. - saponíny, fytoncídy, IV. - horčíny, zemežlč, zlatobyľ, V. - pycnogenol, zázvor, rakytník.  Niektoré liečivé rastliny. Nežiadúce účinky liečivých rastlín. Strom Ginkgo Biloba. Adaptogény. Použitie liečivých rastlín (forma). Využitie fytoterapie pri niektorých diagnózach.

pdf Fytoterapia z pohľadu súčasnej doby Stiahnuť - Fytoterapia z pohľadu súčasnej dobyOtvoriť v novom okne - Fytoterapia z pohľadu súčasnej doby 17.5.2011 1.04 MB ktokoľvek

Kľúčové slová: fytoterapia, liečivé rastliny

Odbor:

autor: Margita Ondraská | pracovisko: Lekáreň Beatrix | publikované: 17.5.2011 | posledné úpravy: 1.2.2012
citácia: Ondraská Margita: Fytoterapia z pohľadu súčasnej doby. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 17.5.2011, posledná aktualizácia 1.2.2012 [cit. 2017-11-19] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=158>. ISSN 1337-7396.