Obdobia života ženy. Gynekologická problematika.

Prednáška pre poslucháčov UTV.

Obdobia života ženy - Novorodenecké, detské, adolescencia a puberta, fertilný (reprodukčný) vek, klimaktérium, sénium.

Gynekologická problematika - Klimaktérium. Symptómy. Príčiny. Patológia klimaktéria. KVS a hemostáza. Metabolické zmeny. Psychické problémy. Urogenitálne symptómy. Kosti a kĺby. Koža. Sexualita. Riziko Ca prsníka. Riziko Ca endometria. KI HRT. Nežiadúce účinky HRT. Priaznivé účinky HRT. Senium. Najčastejšie a najzávažnejšie problémy klimaktériaa postmenopauzy. Klimakterická metrorrhagia.Klimakterická metrorrhagia Organické príčiny. Ca prsníka. Ca tela maternice. Ca krčka maternice. Zápaly. Bolesť. Deviácie rodidiel.

ppt Obdobia života ženy Stiahnuť - Obdobia života ženyOtvoriť v novom okne - Obdobia života ženy 28.11.2017 5.61 MB ktokoľvek
ppt Gynekologická problematika Stiahnuť - Gynekologická problematikaOtvoriť v novom okne - Gynekologická problematika 28.11.2017 120 KB ktokoľvek

Kľúčové slová: klimaktérium, menopauza

autor: Imrich Žigo | pracovisko: Gynekologicko-pôrodnícka klinika | publikované: 28.11.2017 | posledné úpravy: 28.11.2017
citácia: Žigo Imrich: Obdobia života ženy. Gynekologická problematika.. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 28.11.2017, posledná aktualizácia 28.11.2017 [cit. 2018-01-17] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=149>. ISSN 1337-7396.