Choroby kostí. Inzulínové pumpy.

Prednáška pre poslucháčov UTV.

Poruchy metabolizmu vápnika. Funkcie sérového kalcia. Hyperkalcémia. Hypokalcémia. Metabolické kostné ochorenia. Typy kostí. Známe metabolické ochorenia kostí. Syndrom osteopetrózy. Syndrom osteomalácie. Syndrom osteodystrofie.  Osteoporóza - definícia, prognózy, diagnostika, liečba.

Inzulínové pumpy. Kedy inzulínová pumpa? Indikácie. Modelovanie bazálnej krivky sekrécie inzulínu. Výhody a nevýhody inzulínovej pumpy v liečbe diabetického pacienta. Inzulínová pumpa ako cudzie teleso. Rozvoj diabetu 2.typu. Mýty a falošné predstavy. Korekcia predstav pacienta.

pdf Choroby kostí, inzulínové pumpy. Stiahnuť - Choroby kostí, inzulínové pumpy.Otvoriť v novom okne - Choroby kostí, inzulínové pumpy. 30.3.2011 7.95 MB ktokoľvek

autor: Ľudovít Šutarík | publikované: 30.3.2011 | posledné úpravy: 1.2.2012
citácia: Šutarík Ľudovít: Choroby kostí. Inzulínové pumpy.. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 30.3.2011, posledná aktualizácia 1.2.2012 [cit. 2017-11-19] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=148>. ISSN 1337-7396.