Biochemické zmeny v organizme človeka v procese starnutia.

Prednáška pre poslucháčov UTV.

Proces starnutia. Bunka. Biomolekuly -DNA, bielkoviny, lipidy, sacharidy. Starnutie - stochasticke, vývojové, genómové teorie. Teória voľných radikálov. Oxidačné poškodenie. Mozog. Alzheimerova choroba. Prevencia starnutia.

pdf Biochemické zmeny v organizme človeka v procese starnutia. Stiahnuť - Biochemické zmeny v organizme človeka v procese starnutia.Otvoriť v novom okne - Biochemické zmeny v organizme človeka v procese starnutia. 19.1.2011 4.3 MB ktokoľvek

autor: Eva Babušíková | pracovisko: Ústav lekárskej biochémie | publikované: 19.1.2011 | posledné úpravy: 1.2.2012
citácia: Babušíková Eva: Biochemické zmeny v organizme človeka v procese starnutia.. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 19.1.2011, posledná aktualizácia 1.2.2012 [cit. 2017-09-24] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=128>. ISSN 1337-7396.