Prvá pomoc pri niektorých chorobných stavoch. Základy resuscitácie.

Prednáška pre poslucháčov UTV.

Definícia. Ciele prvej pomoci. Legislatíva. Rozdelenie prvej pomoci. Modrá hviezda života. Bezpečnosť záchrancu. Určenie priorít.  Definícia KPR.  Reťazec prežitia. Základné resuscitačné postupy. Základné životné funkcie. Základná neodkladná pomoc. Úspešné oživovanie. Bočná stabilizovaná poloha. Prvá pomoc pri niektorých chorobných stavoch. Obštrukcia dýchacích ciest. Poranenie. Krvácanie. Úraz elektrickým prúdom a elektrickým výbojom. Otrava oxidom uhoľnatým. Šok. Popáleniny. Poranenia chrbtice a miechy. Bezvedomie. Kŕčové stavy.

pdf Prvá pomoc. Základy resuscitácie. Stiahnuť - Prvá pomoc. Základy resuscitácie.Otvoriť v novom okne - Prvá pomoc. Základy resuscitácie. 20.12.2016 3.35 MB ktokoľvek

Kľúčové slová: resustitácia, prvá pomoc

autor: Stanislava Richterová | pracovisko: Klinika anesteziológie a intenzívnej medicíny | publikované: 20.12.2016 | posledné úpravy: 20.12.2016
citácia: Richterová Stanislava: Prvá pomoc pri niektorých chorobných stavoch. Základy resuscitácie.. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 20.12.2016, posledná aktualizácia 20.12.2016 [cit. 2017-11-19] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=127>. ISSN 1337-7396.