Mikrobiológia a Imunológia On-line

Výstup projektu KEGA č. 067UK-4/2012 a projketu Virtuálna a simulačná výučba ako nová forma vzdelávania na JLF UK v Martine ITMS kód: 23110230071

Texty vznikli v spolupráci Lekárskej Fakulty Univerzity Južnej Karolíny s Ústavom mikrobiológie a imunológie Jesseniovej lekárskej fakulty v Martine.

Sekcia Bakteriológia obsahuje tieto kapitoly:

• enterobaktérie, vibriá, kampylobakter a helikobakter
  • streptokoky skupiny a, b, d a ďalšie
  • streptococcus pneumoniae a stafylokoky
  • spirochéty a neisserie
  • anaeróby a pseudomonas – oportúnne infekcie
  • mykobaktérie, korynebaktérie a legionely
  • zoonózy listeria, francisella, brucella, bacillus a yersinia
  • bordetela a hemofily
  • mykoplazmy a ureaplazmy
  • chlamýdie a chlamydofily
  • rickettsia, orientia, ehrlichia, anaplasma, coxiella a bartonella

Odkazy:
Odkaz   Dátum Prístupnosť [?] Klinicky citlivé [?] Licencia
html Mikrobiológia a Imunológia online Prejsť - Mikrobiológia a Imunológia onlineOtvoriť v novom okne - Mikrobiológia a Imunológia online 19.5.2011 ktokoľvek

Kľúčové slová: mikrobiológia, imunológia, bakteriológia

počet používateľov, ktorí už hodnotili: 2
rating
používateľské hodnotenie

autor: Elena Nováková | pracovisko: Ústav mikrobiológie a imunológie | publikované: 9.1.2014 | posledné úpravy: 3.6.2014
citácia: Nováková Elena: Mikrobiológia a Imunológia On-line. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 9.1.2014, posledná aktualizácia 3.6.2014 [cit. 2017-11-19] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=120>. ISSN 1337-7396.

• stale mi opucha nosova sliznica a nos a trosku mi aj scervenie tvar  (lukas, 27.11.2014, 18:59)
    Bol som na septoplastike nepomohlo, na imunologickom oddeleni alergia na palinu ale lieky vobec nepomohli. Vysadil som ich nestoja za nic. Po akejkolvek fyzickej namahe mi opucha nosova sliznica atd. Ak mi niekto vie poradit kto ma podobny problem ako ho riesi tak prosim nech mi poradi. Dakujem.