Chirurgické aspekty diabetes mellitus a diabetická noha

Prednáška pre poslucháčov UTV zo dňa 13.12.2016.

Definícia diabetickej nohy podľa WHO. Ischémia. Femorocrurálne rekonštrukcie. Desobliterácia  A. PROFUNDA FEMORIS S PROFUNDOPLASTIKOU. Extraanatomické bypassy.  Perkutánna transluminálna angioplastika. Uplatnenie lumbálnej sympatectomie. Použitie prostaglandínov. Náhle uzávery končatinových arterií. Možnosti liečby pri akútnej končatinovej ischémii. Súčasný trend revaskularizácie PAOD. Infekcia.

Kľúčové slová: diabetická noha, ischémia, angioplastika, lumbálna sympatectomia

autor: Dušan Mištuna | publikované: 13.12.2016 | posledné úpravy: 17.1.2017
citácia: Mištuna Dušan: Chirurgické aspekty diabetes mellitus a diabetická noha. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 13.12.2016, posledná aktualizácia 17.1.2017 [cit. 2017-09-23] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=11>. ISSN 1337-7396.